Τρίτη, 16 04, 2024

Αποκριάτικος σκούφος

Την Παρασκευή, 28 Φεβρουαρίου 2014, στο πλαίσιο της Αποκριάς, το σχολείο μας διοργάνωσε τον διαγωνισμό ζαχαροπλαστικής  «Αποκριάτικο Σκούφο», με έπαθλο μία μέρα σε ένα ζαχαροπλαστείο. Σαράντα μαθητές και μαθήτριες συμμετείχαν με ενθουσιασμό στην εκδήλωση.

Η αίθουσα εκδηλώσεων διαμορφώθηκε κατάλληλα και φιλοξένησε τα μαθητικά γλυκά, με κρυμμένα τα ονόματα των μαθητών και τα γλυκά αριθμημένα στα θρανία. Ορισμένοι γονείς έφεραν και αλμυρά. Οι κυρίες Γούβαλη και Αρματά μάς βοήθησαν στη διοργάνωση. Από τους καθηγητές συμμετείχαν στην επιτροπή οι παρακάτω καθηγητές: η κα Χαντζάρα, η κα Σολωμού, η κα Κολλιλέκα, ο κος Γκαγκτζής και η κα Αρκούδη, που διοργάνωσε την εκδήλωση.

Οι ψηφοφορίες μαθητών και καθηγητών ανέδειξαν τους νικητές:

1οβραβείο: Κατσαβριάς Δημήτρης, Γ2,

2οβραβείο: Κελαποστόλου Μαρία, Γ2,

3οβραβείο: Ντάλλα Ευαγγελία, Β3 και

Ειδικό βραβείο στον Δεσίπρη Γιάννη, Α1 για την πιο εντυπωσιακή εμφάνιση.

Μετά την βράβευση, μαθητές και μαθήτριες γεύτηκαν τις δημιουργίες των συμμαθητών τους με συμβολικό αντίτιμο. Τα έσοδα θα διατεθούν για ενίσχυση της εκδρομής των μαθητών της Γ΄ τάξης.

Δείτε την αφίσα μας...