Τετάρτη, 24 04, 2024

Επίσκεψη στη βιομηχανία παγωτού Nestle

Οι μαθητές και μαθήτριες του Β2 τμήματος του 1ου Γυμνασίου Βριλησσίων πραγματοποίησαν επίσκεψη στη βιομηχανία παγωτού NESTLE που βρίσκεται στον Ταύρο Αττικής την Πέμπτη 14 Απριλίου 2016. Οι μαθητές παρακολούθησαν προβολή σχετικά με την ιστορία και το παραγωγικό εργο της εταιρείας και στη συνέχεια περιηγήθηκαν τους χώρους παραγωγής παγωτού στους οποίους έγινε πλήρης ενημέρωση. Ακολούθησε γευστική απόλαυση με παγωτά.

Οι υπεύθυνοι της ετιαρείας συνεχάρησαν τις υπεύθυνες συνοδούς καθηγήτριες, κυρίες Φραγκιουδάκη Χρυσή και Σολωμού Ευθαλία, για την εξαιρετική συμπεριφορά, πειθαρχία κι ενδιαφέρον που επέδειξαν οι μαθητές καθόλη τη διάρκεια της ξεχάγησης.
Ακολουθούν κάποια μικρά σχόλια των μαθητών/τριών που έχουν συμπεριληφθεί και στην ευχαριστήρια επιστολή προς τη Nestle:
....Ήταν πολύ ωραία.
...Μάθαμε πολλά νέα πράγματα για την παραγωγή του παγωτού.
...Ενημερωθήκαμε για την ιστορία της Nestle. Επίσης μας άρεσε πολύ που φάγαμε παγωτό.
...Πολύ ωραία εκδρομή!!!!
...Ήταν πολύ ωραία εμπειρία και γευστικότατη.